Lek. med. Agnieszka Sendrowicz – endokrynolog, internista

Absolwentka Akademii Medycznej w Gdańsku (obecnie GUMed). Posiada specjalizację z zakresu chorób wewnętrznych, oraz endokrynologii. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w szpitalach, prywatnych przychodniach, a także w ratownictwie medycznym i szpitalnych oddziałach ratunkowych. Cechuje ją otwarty umysł i chęć stałego rozwoju. W pracy z Pacjentami jest empatyczna i dokładna.

Dr n. med. Maria Gnacińska-Szymańska  –  endokrynolog, internista 

Studiowała na Akademii Medycznej w Gdańsku oraz w Heinrich-Heine Universität w Düsseldorfie, w 2002 roku ukończyła Wydział Lekarski, uzyskując dyplom z wyróżnieniem.  Doświadczenie zawodowe zdobywała w trakcie wieloletniej pracy w Klinice Endokrynologii  i Chorób Wewnętrznych oraz w Katedrze Żywienia Klinicznego GUMed, a także w poradniach endokrynologicznych. W roku 2008 uzyskała stopień doktora nauk medycznych za pracę z zakresu czynności endokrynnej tkanki tłuszczowej.  Jest autorem publikacji naukowych, za które otrzymała w 2012 roku nagrodę Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego. Obecnie kontynuuje pracę jako adiunkt w Klinice Endokrynologii i Chorób Wewnętrznych.

Endokrynolog Gdańsk

Adres:

ul. Marii Skłodowskiej-Curie 5
II piętro
80-210 Gdańsk

Cena wizyty:

lek. med. A . Sendrowicz – 120 zł

dr n. med. M. Gnacińska-Szymańska – 140 zł

 

PROMOCYJNY PAKIET TARCZYCOWY
ZAPŁAĆ 230 ZŁ (zamiast 310 zł) ZA:

– USG TARCZYCY
– BADANIA „TRÓJKI TARCZYCOWEJ” (TSH, fT3, fT4)
– KONSULTACJA  ENDOKRYNOLOGA (lek. A. Sendrowicz)

Szczegóły pod nr rejestracji 502-106-456.

Umów się na wizytę

UWAGA: TYLKO WIZYTY PRYWATNE. NIE POSIADAMY KONTRAKTU Z NFZ.

Endokrynologia

Endokrynolog zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób gruczołów wydzielania wewnętrznego, takich jak tarczyca, nadnercza, przysadka mózgowa, trzustka czy jajniki.

Zaburzenia hormonalne w dużym stopniu warunkują nasze samopoczucie, ponieważ hormony regulują pracę całego organizmu. Poziom energii, wahania nastroju, zaburzenia płodności czy przemiana materii zależą od naszych hormonów i równowagi między nimi.

Objawy chorób o podłożu hormonalnym bywają trudne do diagnozy, ponieważ hormony wzajemnie wpływają na siebie. Ponadto objawy często są niespecyficzne, przykładem może być zmęczenie, które występuje w niedoczynności tarczycy, niedoczynności nadnerczy czy cukrzycy. Również bóle mięśni, stawów, zmiana masy ciała czy wypadanie włosów, mogą świadczyć o problemach hormonalnych. Endokrynolog powinien więc całościowo diagnozować stan zdrowia pacjenta.

Zaburzenia Endokrynologiczne:

  • nadczynność lub niedoczynność tarczycy, także o podłożu autoimmunologicznym (choroba Gravesa-Basedowa, choroba Hashimoto)
  • nadczynność lub niedoczynność nadnerczy, zespół Cushinga, choroba Addisona;
  • choroby przysadki mózgowej, takie jak: guzy, nadczynność, niedoczynność, hiperprolaktynemia,
  • choroby trzustki – guzy endokrynne, cukrzyca;
  • zaburzenia hormonów płciowych, w tym zaburzenia miesiączkowania, niepłodność, nadmierne owłosienie, trądzik, łysienie;
  • choroby przytarczyc – tężyczka, osteoporoza.