Centrum Medyczne IMMUNO ZDROWIE

Powstało aby wspierać osoby przewlekle chore w walce ze swoją chorobą. Leczymy choroby endokrynologiczne, reumatologiczne, neurologiczne, choroby wewnętrzne. Specjalizujemy się w leczeniu chorób o podłożu autoimmunologicznym, takich jak choroba Hashimoto, Gravesa-Basedowa czy reumatoidalne zapalenie stawów.

Znamy problemy i potrzeby osób z chorobą autoimmunizacyjną. Stawiamy na kompleksowe podejście, które obejmuje zarówno postępowanie medyczne, dietę oraz wsparcie psychologiczne. W naszej placówce lekarz jest partnerem pacjenta w procesie leczenia. Każda osoba jest prowadzona przez jednego lekarza, co zapewnia ciągłość i spójność stosowanych metod.

Pierwsza, 60-minutowa konsultacja pozwala na wnikliwe zbadanie sytuacji zdrowotnej pacjenta oraz umożliwia postawienie trafnej diagnozy. Dalsza diagnostyka jest prowadzona w oparciu o współpracę z renomowanymi laboratoriami oraz pracowniami usg. W razie potrzeby pacjent jest konsultowany przez lekarzy specjalistów, a w wielu przypadkach przeprowadzane są konsylia lekarskie, aby zapewnić najlepszą drogę postępowania medycznego. Istotnym elementem w procesie leczenia jest także konsultacja z dietetykiem i wprowadzenie odpowiedniej diety. Z uwagi na dużą rolę stresu w nasilaniu objawów, proponujemy pacjentom także spotkania z psychologiem.

Celem leczenia jest poprawa samopoczucia pacjentów oraz zatrzymanie lub remisja procesu autoimmunizacyjnego. Szukamy przyczyn choroby, uwzględniając najnowsze hipotezy i odkrycia medycyny w tym zakresie

Ważnym elementem funkcjonowania naszego centrum jest edukacja. Poprzez wykłady i wydarzenia edukacyjne uświadamiamy naszych pacjentów i ich rodziny w jaki sposób mogą na codzień poprawiać swoje funkcjonowanie i dbać o zdrowie. Wyznajemy zasadę współodpowiedzialności pacjenta za proces zdrowienia i zachęcamy do podejmowania inicjatywy w tym zakresie.

Małgorzata Pszczoła
Dyrektor Zarządzający

Ukończyłam administrację na Uniwersytecie Gdańskim oraz studia podyplomowe z Zarządzania Podmiotami Leczniczymi.  Przez sześć lat byłam kierownikiem prywatnego centrum medycznego.  Bardzo lubię nowe wyzwania,  dlatego zdecydowałam się na otworzenie własnej placówki medycznej. Moją pasją jest zarządzanie ludźmi.  Staram się zawsze tworzyć przyjazną atmosferę w miejscu pracy, tak żeby zarówno personel, jak i pacjenci czuli się dobrze w naszej przychodni.

Sylwia Hofman-Bałdyga
Dyrektor ds. Medycznych

Jestem psychologiem i terapeutą, moją pasją jest wspieranie innych w rozwoju. Z powodu osobistych doświadczeń z chorobą autoimmunizacyjną (Hashimoto), chciałam stworzyć miejsce, gdzie pacjenci będą leczeni holistycznie. Moją wizją jest spójne leczenie, oparte na rzetelnej wiedzy medycznej, dietetycznej i psychologicznej. Jestem przekonana, że oferta Immuno Zdrowie będzie w kompleksowy sposób wspierać naszych Pacjentów w drodze do zdrowia.

Natalia Siczek
kierownik rejestracji