Usuwanie brodawek wirusowych (kurzajek)

Korzystamy z najnowocześniejszego urządzenia Kriosystem KS-2

Wymrażanie wszystkich brodawek wirusowych
na jednej wizycie w cenie 150 zł

Przy wykupieniu usługi, konsultacja lekarska GRATIS

Jak działa wymrażanie kurzajek?

Podobnie jak wszystkie techniki usuwania brodawek, wymrażanie niszczy warstwę naskórka, zainfekowaną wirusem HPV. Dzięki temu, brodawka stopniowo wypłyca się, aż do momentu, gdy cały zakażony naskórek zostanie zniszczony.

Technika zabiegu:

Wymrażanie (kriochirurgia) odbywa się przy użyciu podtlenku azotu o temperaturze około -190°C, aplikowanego na brodawkę specjalnym urządzeniem. Zabieg nie wymaga znieczulenia. Jest jednak możliwe doświadczenie miejscowego zimna, pieczenia i świądu, a czasem bólu, jeśli nastąpi kontakt podtlenku azotu ze skórą.

Czas trwania zabiegu jest krótki – od kilku do kilkunastu sekund. Zabieg jest bezkrwawy, nie narusza ciągłości skóry. Zamrażanie tkanek zmniejsza ryzyko zakażenia rany, ponieważ bakterie również ulegają zniszczeniu.

Wymrażanie wszystkich brodawek wirusowych na jednej wizycie w cenie 150 zł

Umów się na wizytę telefonicznie

lub

Dlaczego kriochirurgia (wymrażanie) jest najlepszym wyborem?

+ niskie ryzyko powstania blizn

+ skuteczność terapeutyczna porównywalna z innymi metodami stosowanymi przez lekarzy lub kosmetologów

+ niekłopotliwy proces gojenia – zabieg nie wyłącza z życia towarzyskiego i zawodowego, nie trzeba nosić opatrunku, można się myć i używać kosmetyków.

+ szybkość – sam zabieg trwa około 10 minut

+ bez potrzeby znieczulania

+ relatywnie niski koszt zabiegu

+ brak możliwości zakażenia żółtaczką i wirusem HIV – zabieg wykonywany metodą bezkontaktową

Gojenie i pielęgnacja po usunięciu brodawek wirusowych

Bezpośrednio po zabiegu na skórze powstaje pęcherz, czasem wypełniony płynem (dzieje się tak najczęściej miejscach, gdzie skóra jest cienka). Gojenie trwa krótko, około 2-3 tygodni. Możliwym powikłaniem jest powstanie blizny, ale często blizna nie powstaje.

W przypadku gojenia brodawek umiejscowionych na podeszwach stóp, zdarza się bolesność podczas chodzenia, która dość szybko ustępuje.

Miejsce po wymrażaniu należy smarować preparatem, zaleconym przez lekarza w zależności od indywidualnej sytuacji pacjenta. Skórę można normalnie myć. W przypadku brodawek podeszwowych, często bardzo opornych na jakiekolwiek leczenie, pomiędzy zabiegami należy moczyć stopy w mydlinach z szarego mydła, aby zmiękczyć skórę. Ponadto, warto za pomocą skalpela samodzielnie usuwać zrogowaciały naskórek otaczający brodawkę i powodujący dyskomfort podczas chodzenia. Dokładnych instrukcji dotyczących samodzielnej pielęgnacji udziela lekarz dermatolog. Najlepsze efekty daje połączenie wymrażania z innymi metodami, np. ze stosowaniem preparatów złuszczających.

Liczba potrzebnych zabiegów

W przypadku małych, pojedynczych kurzajek wystarczy niewielka ilość zabiegów, czasem skuteczne jest już pierwsze wymrażanie.

W przypadku kurzajek dużych, istniejących od dawna lub mnogich, koniecznych będzie od kilku do nawet kilkunastu zabiegów.  Szczególnie brodawki na podeszwach stóp, zwłaszcza tzw. brodawki mozaikowe, są bardzo oporne na leczenie, niezależnie od stosowanej metody.

Warto więc systematycznie poddawać się zabiegom niszczącym brodawkę oraz jak najwcześniej rozpocząć walkę z brodawkami, aby nie doszło do zakażenia innych fragmentów skóry i do rozsiania brodawek np. na całej podeszwie stopy.

Wymrażanie za

150 zł

niezależnie od liczby kurzajek.

Kto może skorzystać z zabiegu?

Każdy – także dzieci,  kobiety ciężarne, pacjenci z chorobami nowotworowymi, zaburzeniami krzepnięcia, z wszczepionymi urządzeniami elektrycznymi (np. rozrusznikami, defibrylatorami).

Zalety zabiegu wymrażania w porównaniu do innych metod usuwania kurzajek:

  1. Tańszy, niż usuwanie laserem
  2. Obarczony mniejszym ryzykiem powstania blizny, niż chirurgiczne usunięcie kurzajki
  3. Tańszy, niż terapia z użyciem preparatów immunomodulujących (zawierające imikwimod)
  4. Skuteczniejszy i dający szybsze efekty, niż metody domowe (np. preparaty złuszczające dostępne bez recepty – kwas salicylowy, azotan srebra czy sok z jaskółczego ziela)
  5. Dostępny dla każdej osoby – brak przeciwwskazań do zabiegu, inaczej niż przy np. elektrokoagulacji lub lekach immunomodulujących
  6. Bolesność zabiegu mniejsza, niż metody wymagające znieczulenia – np. koagulacja, laser.